Kontrbas Dersi /

Kontrbas dersleri hakkında detaylı bilgi alınız
Kontrbas KURSU

Kontrbas kurslarımız haftada bir gün bir saat, öğrencilerin eğitmenleri ile ortak olarak belirledikleri zamanlarda birebir olarak işlenir. Özel olarak düzenlenmiş dersliklerde, eğitim için gerekli tüm ekipmanlar mevcuttur. Kontrbas dersi verenler, konservatuar mezunu olup alanlarında uzman kişilerdir. Üstün kaliteye sahip bu dersler için, herkese hitap edebilecek ücretler talep edilmektedir. Kontrbas alımlarında teknik bilgi desteğinde bulunabileceğiniz gibi, dershanemizde bulunan satış amaçlı enstrümanları da edinebilirsiniz. Kontrbas derslerinde kullanılmak üzere dershanemizde enstrüman bulunmaktadır. Arzu eden öğrenciler pratik yapmak için bu ekipmanı kullanabilirler. Bünyemizde bir çok Kontrbas eğitmeni bulunmaktadır. Kayıtlar sırsında, bayan Kontrbas eğitmeni ve ya çocuklara Kontrbas dersi verenler ve konusunda uzman öğretmen taleplerinizi belirtebilirsiniz.Ders ücretleri için bizi arayınız.


 

Dersi İçerik /

Kontrbas ders içeriği hakkında detaylı bilgi alınız

Kontrbas KURSU DERS İÇERİĞİ

- Sağ elde vuruş teknikleri.
- Sağ sol el kombinasyonunu sağlama.
- Arco ve pizzicato çalım teknikleri.
- Müzik ve müzik teorisi Basit kalıplarla geçiş.
- Aralık çalışmaları (3,4,5,6,7 li ve oktav)
- Majör ve minör triadlar.
- Solo çalım teknikleri.
- Klasik etüdler ve arşe ile entonasyon çalışmaları.

Sıkça Sorulanlar /

soruların yanıtını bulmak için sıkça sorulanları inceleyiniz..

Keman çalmak çok mü  zor?

Keman ve ya çello gibi enstrümanların klavyelerinde notaları birbirinden ayıran perdeler yoktur. Bu sebepten dolayı, yanlış eğitimler ile yanlış ve uzun yollara sapma ihtimali diğer müzik aletlerine göre daha yüksektir. İyi bir eğitim ile kısa sürede sonuç alınabilir.    

NE kadar sürede çalmaya başlanabilinir?

Esasen bu soru yanlıştır ve kişiden kişiye göre değişir. Müzik uçsuz bucaksız bir denizdir. Fakat doğru teknikler ve iyi bir eğitim ile bu süreç hızlandırılabilir. Ortalama yeteneklere sahip bir öğrenci temel nota eğitimi ve teknikleri aldıktan sonra üç ay içerisinde kulağa hitap eden teknikler ve basit ezgilere geçebilir. Eğitim aldıkça icra edilen eserlerin müzikalitesi artar.

Haftada bir gün, 1 saat eğitim az değil mi?

Dershanemizde yapılan tüm eğitimler birebirdir. Bu nedenle öğrenciler dersler sırsında yoğun bir bilgi bombardımanına maruz kalırlar. Alınan eğitimler evde yapılan pratikler ile birleştiğinde muazzam bir hız ve performans elde ediliyor. Bu sistem, yılarca ekibimiz tarafından denenmiş ve toplu dersler veya diğer yöntemlere göre çok daha etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Hemen çello almak zorunda mıyım?

Dershanemizde verilen eğitimlerden, Ancak düzenli egzersizler ve çalışmalar ile sonuç alınabilir. Bu nedenle pratik yapabileceğiniz bir enstrüman edinmeniz gerekmektedir. Çello gibi daha yüksek alım gücü gerektiren enstrüman için  çözüm ise öğrencilerin, bünyemizde bulunan enstrümanlar ile pratik yapmalarıdır. Bu şekilde daha doğru karar vermek için, zaman sahibi olursunuz.

Keman çalma yaşı kaçtır?

İlk öğretim ile beraber keman eğitimi almaya başlanabilir. Tabi ki müzik eğitimine erken yaşta başlamanın bir çok avantajı var ama daha ileri yaşlarda başlamak eğitiminize engel oluşturacak bir durum değildir.