Hakkımızda /

Dershanemiz hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Taksim Sanat

2005 yılında hizmete başlayan Taksim Sanat, ilkeli müzik eğitimi anlayışı ve güçlü eğitmen kadrosu ile hizmetlerine devam etmektedir. Keman dersi ve viyolonsel (Çello) kursları, konusunda uzman ve tecrübeli öğretmenlerimiz ile en verimli ve güçlü branşlarımızdan biri olmuştur. Konservatuar mezunu eğitmen kadromuz, bire bir dersler ile, eğitim koşullarının en üst seviyede olduğu bir ortamda, işverenlerinin herhangi bir baskısını hissetmeden, içten duygular ile öğretmenlik sanatlarını icra etmektedirler. Sevgidir bizi birbirimize bağlayan. Mutlu öğretmenler, mutlu öğrenciler, mutlu veliler ve mutlu Taksim Sanat. Ailemize sizi de bekliyoruz. 

Hedefimiz

En büyük hedeflerimizden biri, başarılı öğrenciler yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda mümkün olan en iyi eğitimciler ile çalışarak, en yüksek verimi elde etmekteyiz. Öğretmenlerin rahat bir şekilde eğitim verebilecekleri ortamlar oluşturarak hareket alanlarını geniş tutmaktayız. Ders ücretlerini en az seviyelerde tespit ederek, daha fazla müziksevere ulaşmak ve yararlı olmak hedeflerimizden bir başkasıdır. Ailemizi günden güne sevgi ile büyüterek en iyi müzik eğitim merkezi olmak yolunda bizi yalnız bırakmayan Taksim Sanat dostlarına şükranlarımızı sunarız.

Neden taksim sanat?

Çünkü konservatuar mezunu ve tecrübeli hocalardan, bu kadar üst seviyede, özel müzik derslerini, bu fiyatlarda ve koşullarda bulabileceğiniz başka bir yer yok denecek kadar azdır.
Çünkü Taksim Sanat'ın birinci önceliği maddiyat değildir. Bu noktada uygun eğitim koşullarını açmak gerekir diye düşünüyoruz:
Kayıtlar sırasında öğrencileri kursa gelmek zorunda bırakan icraatların (senet imzalatmak) kabul görmemesi.
Müzik aleti almak isteyen öğrencilere yardımcı olunması.
Ücretsiz bakım ve tamiratların yapılması.
Enstrüman taşıma zorunluluğunun olmaması ve daha bir çok şey... En iyisi siz bizi ziyaret ediniz.

Sıkça Sorulanlar /

soruların yanıtını bulmak için sıkça sorulanları inceleyiniz..

Keman çalmak çok mü  zor?

Keman ve ya çello gibi enstrümanların klavyelerinde notaları birbirinden ayıran perdeler yoktur. Bu sebepten dolayı, yanlış eğitimler ile yanlış ve uzun yollara sapma ihtimali diğer müzik aletlerine göre daha yüksektir. İyi bir eğitim ile kısa sürede sonuç alınabilir.    

NE kadar sürede çalmaya başlanabilinir?

Esasen bu soru yanlıştır ve kişiden kişiye göre değişir. Müzik uçsuz bucaksız bir denizdir. Fakat doğru teknikler ve iyi bir eğitim ile bu süreç hızlandırılabilir. Ortalama yeteneklere sahip bir öğrenci temel nota eğitimi ve teknikleri aldıktan sonra üç ay içerisinde kulağa hitap eden teknikler ve basit ezgilere geçebilir. Eğitim aldıkça icra edilen eserlerin müzikalitesi artar.

Haftada bir gün, 1 saat eğitim az değil mi?

Dershanemizde yapılan tüm eğitimler birebirdir. Bu nedenle öğrenciler dersler sırsında yoğun bir bilgi bombardımanına maruz kalırlar. Alınan eğitimler evde yapılan pratikler ile birleştiğinde muazzam bir hız ve performans elde ediliyor. Bu sistem, yılarca ekibimiz tarafından denenmiş ve toplu dersler veya diğer yöntemlere göre çok daha etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Hemen çello almak zorunda mıyım?

Dershanemizde verilen eğitimlerden, Ancak düzenli egzersizler ve çalışmalar ile sonuç alınabilir. Bu nedenle pratik yapabileceğiniz bir enstrüman edinmeniz gerekmektedir. Çello gibi daha yüksek alım gücü gerektiren enstrüman için  çözüm ise öğrencilerin, bünyemizde bulunan enstrümanlar ile pratik yapmalarıdır. Bu şekilde daha doğru karar vermek için, zaman sahibi olursunuz.

Keman çalma yaşı kaçtır?

İlk öğretim ile beraber keman eğitimi almaya başlanabilir. Tabi ki müzik eğitimine erken yaşta başlamanın bir çok avantajı var ama daha ileri yaşlarda başlamak eğitiminize engel oluşturacak bir durum değildir.

Tanıtım Videoları /

Dershanemizde çekilen tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.

DERSHANEMİZİ GEZİN

Öğrenci performansları

Çocuklar

KONSERLER

Resimler /

Dershanemizde çekilen fotoğrafları inceleyebilirsiniz.